• Republika e Shqipërisë
  • Mirë se erdhët

    Mirë se erdhët në faqen e Bashkisë Peshkopi. Një stinë e re me plotë surpriza për të gjithë vizitorët e faqes tonë. Lundrim të këndshëm...

  • Bulevardi Elez Isufi

    Nga bulevardi Elez Isufi, Peshkopia ka marrë emrin me të cilin njihet si Qyteti i Blirit. Bliri lulëzon zakonisht në muajin Qershor...

 Tani ndodhesh tek :  Faqa Kryesore » Lajmet

Hapet godina e re e Universitetit, zhvillohet Panairi i Agrobiznesit dhe Oda Dib

15 Tet 2012
image

Zhvillohet ceremonia e diplomimit të studentëve të parë të Universitetit Aleksandër Xhuvani, në filialin Peshkopi dhe inagurohet godina e re e saj. I pranishëm në ceremoninë e diplomimit dhe inagurimin e godinës ishte dhe kryeministri Z.Sali Berisha. 


Universiteti Panairi Oda Dibrane

Historia e Dibrės

10 Tet 2012
image

"Historia e Dibrës", kështu titullohet libri i autorit Dr. Kristo Frashëri. Një vepër historike dhe shkencore e cila do hedhë dritë mbi çdo datë e personazh të Dibrës dhe të gjithë Shqipërisë. Dhurata më e madhe për Dibrën dhe Dibranët në këtë 100-vjetor, vepër të cilën ju ftojmë ta shtoni në biblotekën Tuaj.


Historia e Dibrės

Tė pastrojmė qytetin nė njė ditė

20 Pri 2012
image

"Të pastrojmë qytetin në një ditë", kështu quhet aktiviteti i ndërmarë nga organizata PYC "Qendra Rinore Peshkopi". Ky aktivitet zhvillohet sot ditën e premte datë 20 prill. Ftojmë të gjithë qytetarët të bashkohen me këtë iniciativë që të kemi një qytet më të pastër dhe të vazhdojmë traditën e pastërtisë.


Peshkopia Youth Center

Vėnde tė lira pune

07 Shk 2012
image

Bashkia Peshkopi shpall vënde të lira pune. Përgjegjës zyre dhe specialiste në profilet : - Jurist - Ekonomist - Inxhinier (preferohet inxhinier ndërtimi) . Për më shumë informacion mbi kriteret që nevojiten për aplikantët ju lutemi të shkoni në seksionin e regjistrit dhe të shkarkoni formularin(ose klikoni këtu).


Pėr lirimin e hapėsirave publike tė zėnė nė mėnyrė arbitrate dhe ...

08 Nėn 2011
image

Vendimi Nr: 30 , Datë: 19.09.2011 i Këshillit të Bashkisë bën fjalë për lirimin e hapësirave publike të zënë në mënyrë arbitrate dhe vendosjen e rregullit në qytet. Për më shumë informacion dhe për të shkarkuar dokumentin mund të drejtoheni tek seksioni i Regjistrit ose duke Klikuar Këtu


Informacion

Taksat e tarifat vendore pėr vitin 2013
Info për faqen

Materialet e kësaj faqeje janë të lëshuara nën Creative Commons License, përveē aty ku është specifikuar ndryshe.

Kjo faqe është krijuar nga VetëmArt Studio

Faqe të tjera të Bashkisë
Gazeta Elektronike

Regjistrohu tek gazeta jonë elektonike për të qenë gjithnjë i informuar me të rejat e fundit nga Bashkia Peshkopi.

© 2005-2017 Bashkia Peshkopi. Të gjithë të drejta të rezervuara.