Hapet godina e re e Universitetit, zhvillohet Panairi i Agrobiznesit dhe Oda Dib
Data: Monday, 15 October @ 10:27:53 CEST
Tema: Njoftim pėr Shtyp

Universiteti Panairi Oda Dibrane

Zhvillohet ceremonia e diplomimit të studentëve të parë të Universitetit Aleksandër Xhuvani, në filialin Peshkopi dhe inagurohet godina e re e saj. I pranishëm në ceremoninë e diplomimit dhe inagurimin e godinës ishte dhe kryeministri Z.Sali Berisha. Kryeministri Berisha vizitoi edhe panairin e agrobiznesit “Festa e të Vjelave”, dhe morri pjesë në hapjen e edicionit të 14-të të festivali Folklorik “Oda Dibrane”.

Ky Artikull vjen nga Bashkia Peshkopi
http://www.peshkopia.com

URL pėr kėtė lajm ėshtė:
http://www.peshkopia.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8